Prezentownik last minute – część 2 to taka podpowiedź już naprawdę na ostatnią chwilę. Zdajemy sobie sprawę z tego, że czas przed samymi Świętami do najłatwiejszych nie należy – sprzątanie, gotowanie, pieczenie, dekorowanie, … A w tym wszystkim trzeba znaleźć czas na opiekę na „normalne życie”. 😊 Dzieci trzeba ogarnąć i o sobie nie wolno zapominać! Zatem, jeśli brakuje Wam nadal jakiegoś prezentu, czytajcie dalej. Może uda nam się Was zainspirować.

 

Sklepy stacjonarne

Ponieważ do Wigilii zostało już naprawdę bardzo niewiele czasu, nie ma raczej co liczyć na zakupy on-line – prezenty, na przykład te z pierwszej części prezentownika, po prostu nie zdążą dojść na czas. Co więc Wam pozostaje? To czego sporo osób stara się teraz unikać jak ognia, czyli wizyty w sklepach stacjonarnych. Jeżeli, podobnie jak nasz zespół, przeraża Was wizja tłumów w galeriach handlowych, przepychających się między półkami ludzi i kilometrowych kolejek do kasy, macie 2 wyjścia – olać prezenty (czego nie polecamy), albo zagryźć zęby i próbować wybrać się na zakupy albo zaraz po samym otwarciu, albo tuż przed zamknięciem. To czasem pomaga, choć w szale przedświątecznej gorączki niczego nie obiecujemy. 😊

 

Tylko co kupić?

Sam wybór miejsca robienia zakupów to jedno, ale wybór prezentu to już coś zupełnie innego. Jak sobie z tym poradzić, zwłaszcza na ostatnią chwilę?
Wszystko zależy od tego, dla kogo upominku potrzebujecie. Czy znacie preferencje tej osoby, czy niekoniecznie? Jeśli tak, problem rozwiązuje się sam – książka w ulubionym gatunku, ulubiony kosmetyk, wymarzona zabawka i tak dalej. Gorzej, jeśli trzeba kupić coś osobie, o której wie się niewiele, która ma już wszystko albo jej preferencje są poza zasięgiem Waszych portfeli. Jak z tego wybrnąć?

 

Prezent z jajem

Zawsze można postawić na poczucie humoru zamiast czegoś praktycznego. W wielu galeriach handlowych znajdują się sklepiki i mniejsze stoiska ze śmiesznymi gadżetami. Wśród mniej ciekawych propozycji możecie tam znaleźć:
• zabawny zestaw golfowy do łazienki dla taty lub dziadka,
• papier toaletowy SUDOKU dla miłośników łamigłówek,
• kieliszek mieszczący całą (!) butelkę wina, na przykład dla siostry albo ciotki
• zabawne kubki i wiele, wiele innych pomysłów praktycznie dla każdego.

Prezentownik last minute

 

Nie bójcie się także skarpetek. Te, tak znienawidzone przez niektórych swojego czasu prezenty, znowu wracają do łask. Ale nie chodzi o zwykłe skarpety, o nie. Teraz królują przezabawne i kolorowe skarpetki, których nie powstydzi się nikt.

Prezentownik last minute

 

Prezent uniwersalny

Jeżeli jednak wolicie coś, co się rzeczywiście może przydać, postawcie na coś uniwersalnego. Dla taty to może być, na przykład, mocowanie do telefonu komórkowego lub GPSa do samochodu, samochodowa ładowarka, zestaw głośnomówiący, etc. Mamie lub babci możecie podarować książkę, zakładkę do książki, dobrą kawę lub herbatę, może w towarzystwie czegoś słodkiego. A dla dzieciaków? Jednym z bardziej uniwersalnych i ponadczasowych prezentów są klocki Lego. Nawet jeśli zdublujecie jakiś zestaw, klocki i tak się przydadzą, a mali twórcy będą dzięki temu mogli tworzyć jeszcze większe i bardziej skomplikowane budowle.

Prezentownik last minute

Karta podarunkowa

A jeśli naprawdę nie macie weny, a każdy prezent wydaje się banalny albo boicie się, że będzie nietrafiony, pozwólcie go wybrać samemu obdarowanemu. Jak? Kupując kartę podarunkową. Karty te są teraz tak ładne i często tak fajnie zapakowane, że naprawdę nie jest wstyd położyć taki upominek pod choinką. A co najważniejsze, Wasz obdarowany będzie faktycznie zadowolony z zakupów, bo sam będzie miał możliwość wyboru takich produktów, jakie lubi. I nie muszą to wcale być biżuteria, książki czy kosmetyki. Obecnie, karty podarunkowe oferowane są nawet przez biura podróży, linie lotnicze, czy firmy organizujące eventy (bilety na koncerty, do teatru czy opery).

Prezentownik last minute

 

DIY – a może zrobić coś samemu?

Jeżeli jeszcze macie czas, nadal możecie samodzielnie przygotować prezent. To nie musi być nic skomplikowanego. Choćby, pięknie zapakowane, własnoręcznie upieczone i udekorowane pierniczki. Albo świeczki – możecie je samodzielnie przygotować (tu kilka inspiracji od Kasi Ogórek). Możecie wykonać biżuterię z modeliny albo folii termokurczliwej, albo malutkie pluszaki dla dzieci (i nie tylko). Albo piękna dekoracja świąteczna, przy której pracowała cała rodzina (idealny pomysł na prezent dla dziadków) – komplet inspiracji na blogu kreacjowariacje.pl.

Prezentownik last minute Prezentownik last minute Prezentownik last minute

Możecie także, po prostu, przygotować kartkę świąteczną, na której zobowiążecie się zabrać obdarowaną osobę na zakupy już po Świętach, albo zrobić jej masaż, czy sprawić inną przyjemność.

W końcu nie chodzi o to, żeby wydać pieniądze, ale o to, żeby było miło, prawda?

Powodzenia. A jeśli uda Wam się wykombinować coś naprawdę niezwykłego na ostatnią chwilę, nie zapomnijcie podzielić się tym pomysłem z innymi. 😊

 

 

Zdjęcia: https://unsplash.com, https://www.toys4boys.pl/, http://kreacjowariacje.pl, https://www.spoxsox.pl/