Ofiarowanie Pańskie. Tłusty czwartek. Międzynarodowy Dzień Pizzy. Ostatki. Popielec. Walentynki. Dzień niespodziewanego całusa.

Dzień spania w miejscach publicznych. Spotkanie dla mam z dziećmi. Start rekrutacji do szkół i przedszkoli.

 

Luty to, jak co roku rzecz jasna, drugi miesiąc roku. W 2018 nie należy do lat przestępnych, co oznacza, że obecny miesiąc ma 28, a nie 29 dni. Zobacz, co ważnego będzie się działo w ciągu nadchodzących dni. Może dzięki temu uda Ci się lepiej wszystko rozplanować. 

 

„Czasem luty ostro kuty, czasem w luty same pluty.”

 

Prawda jest taka, że zima raz jest, raz jej nie ma. Jedni się z tego powodu cieszą, inni żałują, że „nawet zim takich, jak kiedyś już robić nie potrafią”. W niektórych województwach luty to czas ferii zimowych. Nie ma za to dni ustawowo wolnych od pracy. Nie oznacza to jednak, że w lutym nie dzieje się nic przyjemnego.

 

02.02.2018: Ofiarowanie Pańskie

W piątek 2 lutego wypada święto chrześcijańskie nazywane Ofiarowaniem Pańskim lub świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

08.02.2018: Tłusty Czwartek

Ten ulubiony przez łasuchów dzień w roku, przypada tym razem 8 lutego, czyli w ostatni czwartek przed wielkim postem. Oczywiście, zdrowy rozsądek nadal obowiązuje, ale tego jednego dnia możesz sobie trochę pofolgować i skusić się na pączka, czy dwa. Albo trzy… W końcu jeden ze staropolskich przesądów mówi, że kto nie zje ani jednego pączka w Tłusty Czwartek, nie będzie miał szczęścia w dalszym życiu.

09.02.2018: Międzynarodowy Dzień Pizzy

Tak jest, ten okrągły przysmak także obchodzi swoje święto. Tego dnia warto wspólnie z dziećmi upiec pizze i zrobić przyjęcie w stylu włoskim. Jaką pizzę najbardziej lubią Twoje dzieci?

13.02.2018: Śledzik

Wtorek 13 lutego to ostatni dzień ostatków, a zatem ostatnia okazja do zabaw przed Wielkim Postem. Planujesz coś wyjątkowego tego dnia?

14.02.2018: Popielec i Walentynki

Środa 14 lutego to aż dwa wydarzenia. Po pierwsze to Środa Popielcowa, czyli pierwszy dzień Wielkiego Postu, który będzie trwał aż do Wielkanocy. Katolicy, tradycyjnie, wybiorą się do kościoła, gdzie ich głowy zostaną posypane popiołem. Ciekawostka: popiół ten pochodzi ze spalenia palm, które zostały poświęcone w Niedzielę Palmową poprzedniego roku. A co jest drugie? Oczywiście, Walentynki. Dzień św. Walentego, czy po prostu święto zakochanych. Zna je chyba każdy, choć mają zarówno swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników wskazujących na znaczenie wyłącznie marketingowe.

24.02.2018: Dzień niespodziewanego całusa

Jak sama nazwa wskazuje, to „święto” ma sens, gdy uda Ci się dać komuś całusa zupełnie niespodziewanie. Podejmiesz wyzwanie?

26.02.2018: Dzień Spania w Miejscach Publicznych

Sen to nieraz towar deficytowy. Zwłaszcza dla mam małych dzieci. Zgadzasz się z tym stwierdzeniem? Jeśli uda Ci się wyjść z domu bez malucha, masz wrażenie, że zaraz zaśniesz? Nie ważne, czy na siedząco, czy na stojąco? Po prostu, gdzie bądź? W poniedziałek 26 lutego w wielu miejscach na świecie obchodzi się Dzień Spania w Miejscach Publicznych.

27.02.2018: Wydarzenia. Spotkanie dla Mam z naszej społeczności: Only 4 Mums & Baby

Tak, dokładnie tak! We wtorek, w przedostatni dzień lutego odbędzie się kolejna edycja naszego spotkania dla mam z dziećmi, Only 4 Mums & Baby. Z pewnością i tym razem będzie fantastycznie, więc nie może Cię zabraknąć. Śledź nasz fanpage na Facebooku, by poznać szczegóły i dołączyć do wydarzenia.

Inne ważności

O czym jeszcze warto pamiętać w lutym? Jeśli masz dzieci w wieku szkolnym lub przedszkolnym zorientuj się, czy nie powinnaś już rozpocząć postępowania rekrutacyjnego do wybranej placówki. Konkretne daty mogą się różnić w poszczególnych regionach, ale warto sprawdzić wcześniej i trzymać rękę na pulsie. W tym czasie organizowane są dni otwarte w wybranych szkołach i przedszkolach. Przygotuj wymagane dokumenty, które są do pobrania ze stron www poszczególnych placówek. Na początku marca zaprezentujemy Ci kolejne zestawienie najistotniejszych dni w miesiącu. A tym czasem, mamy dla Ciebie mały prezent. Oto kalendarz na luty, który możesz pobrać i wydrukować, całkowicie za darmo. Gotowa?

Kalendarz na luty do gotowy wydrukowania:

kalendarz na luty

pdf


Zdjęcie: @FotoDoKwadratu

Źródło cytatu: Samuel Adalberg, Księga przysłów, przypowieści i wyrażeń przysłowiowych polskich, 
Drukarnia Emila Skiwskiego, Warszawa 1894, s. 268