Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/:/home/klient.dhosting.pl/ideaware/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 95

Warning: include(/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 95

Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/:/home/klient.dhosting.pl/ideaware/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 95

Warning: include(/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 95

Warning: include(): Failed opening '/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php/7.2/7.2.34-dh28/lib/php') in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 95

Warning: include_once(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/:/home/klient.dhosting.pl/ideaware/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 118

Warning: include_once(/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 118

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php/7.2/7.2.34-dh28/lib/php') in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 118
Oczyszczacz powietrza? #MAMAtestuje, testuj i Ty! - Blog MAMApozycza

Codziennie dbasz o to, by Twoje dziecko zdrowo się odżywiało, było ubrane odpowiednio do panujących warunków meteorologicznych, by było bezpiecznie przewożone w wysokiej klasy foteliku samochodowym spełniającym normy bezpieczeństwa, czuwasz, by nic złego mu się nie stało. Ale czy zwracasz uwagę na to czym Twoja pociecha oddycha? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że powietrze wokół Was może być groźne? Jak to możliwe? Oczywiście, chodzi o smog.

 

Smog? Może lepiej nie wychodzić z domu?

Z utęsknieniem czekamy na wiosnę, ale prawda jest taka, że sezon grzewczy trwa w najlepsze. A wraz z nim, regularne przekroczenia dopuszczalnych poziomów pyłu w powietrzu w przeliczeniu na m3. Co chwilę pojawiają się komunikaty o tym, by lepiej nie wychodzić z domu, zwłaszcza z małymi dziećmi. Ale czy siedzenie w czterech ścianach faktycznie jest zdrowsze?

Otóż badania (przeprowadzone m.in. przez naukowców z AGH) wykazały, że do wnętrza domów przedostaje się aż połowa zawieszonych w powietrzu pyłów! A to oznacza po prostu, że w domach smog jest również obecny. Oczywiście, poziom zanieczyszczenia nie jest tak wysoki jak na zewnątrz (średnio to nawet o 47 proc. czystsze powietrze), jednak dobrze zdecydowanie nie jest.

 

Jak smog może nam szkodzić?

O tym, że smog jest zły i szkodliwy wiedzą nawet dzieci. Jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jakie spustoszenie w naszych organizmach może on powodować. Co więcej, często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że chroniczne zmęczenie, nawracające bóle zatok, alergie czy uporczywe migreny mogą mieć jakikolwiek związek z tym, czym na co dzień oddychamy.

 

A co z dziećmi?

Sprawa wygląda jeszcze gorzej, jeśli chodzi o najmłodszych. Po latach badań nie jest już tajemnicą, że zanieczyszczenie powietrza ma związek z wieloma chorobami układów oddechowego, odpornościowego, krwionośnego, a nawet nerwowego.

Dzieci znajdują się tu w grupie szczególnego ryzyka, ponieważ ich układ oddechowy dopiero się rozwija, nie wszystkie jego elementy są jeszcze w pełni dojrzałe i zbudowane jak u dorosłych, przez co są bardziej podatne na rozmaite stany zapalne i podrażnienia.

Poza tym, dzieci oddychają z większą częstotliwością niż my – nawet do 60 razy na minutę, co w połączeniu z niższą niż u dorosłych masą ciała powoduje, że przyjmują relatywnie więcej toksyn niż my. Do tego, maluchy oddychają przez usta, a nie przez nos, który jest pierwszą, naturalną barierą dla części zanieczyszczeń. No i zanieczyszczenia kumulują się przy gruncie, a zatem, ze swoim niewielkim wzrostem, dzieci mają do dyspozycji powietrze gorszej jakości niż osoby dorosłe.

Jakie choroby może powodować smog u dzieci? Głównie alergie, astmę i inne choroby układu oddechowego, ale nie tylko.

Co gorsza, smog szkodzi już nawet maleństwom w łonie matki! Dzieci, których mamy były narażone na oddychanie zanieczyszczonym powietrzem w czasie ciąży często mają mniejszą masę urodzeniową oraz są bardziej podatne na nawracające zapalenie płuc w okresie niemowlęcym.

smog

Co w takim razie robić?

Zastanawiasz się pewnie, czy w związku z tymi wszystkim złymi informacjami jest coś, co możesz zrobić dla swojej rodziny i dla siebie? I nie mamy tu na myśli wyprowadzki (bo gdzie, na inną planetę, do lasu?).

O ile ze smogiem na ulicach musimy walczyć wszyscy razem i w te działania koniecznie musi się włączyć państwo, tak na to, co dzieje się w Twoim domu to Ty masz wpływ. Badania pokazują, że możesz regulować poziom pyłów w powietrzu jakim oddychasz u siebie.

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić jest inwestycja w szczelne okna. Musisz jednak pamiętać, że jakość powietrza w pomieszczeniach jest kiepska także z powodu wolnego tempa jego wymiany, a przez to dłuższego utrzymywania się zanieczyszczeń. Oczywiście, wietrzenie może pomóc, ale tylko wtedy, gdy powietrze na zewnątrz będzie lepsze.

Możesz także zaopatrzyć się w rośliny, będące jak wiadomo „płucami Ziemi”. Produkują tlen, absorbują dwutlenek węgla i filtrują toksyny, a więc oczyszczają powietrze! Gorzej, że aby pomóc sobie i swojej rodzinie musiałabyś posadzić u siebie cały las, pojedyncze roślinki niestety nie wystarczą.

 

Zainwestuj w oczyszczacz powietrza!

A gdyby tak mieć magiczne urządzenie, które poprawi jakoś powietrza wokół Ciebie? To niekoniecznie musi być magia, wystarczy dobrej jakości oczyszczacz powietrza. Jak to działa? Taki oczyszcza tworzy obieg powietrza wciągając zanieczyszczone powietrze i filtrując i uzdatniając dzięki zestawowi specjalnych filtrów.

Tylko jak wybrać spośród tych wszystkich firm i modeli na rynku?

 

Jakie są Twoje potrzeby?

Przed wyborem konkretnego modelu zastanów się na czym Ci najbardziej zależy. Czy szukasz urządzenia do dużego, czy małego pomieszczenia? Czy mam mieć dodatkowe funkcje, np. nawilżacz? A może najważniejsze to by był cichy, ponieważ ma stać w pokoju dziecięcym?

 

Oczyszczacz godny polecenia

Naszą uwagę przykuły oczyszczacze marki Sharp, które idealnie nadają się do dziecięcych pokojów. Jednym z ciekawszych modeli jest oczyszczacz powietrza KC-F32EUW. Łączy on w sobie aż 3 metody filtracji, innowacyjną technologię Plasmacluster i nawilżacz powietrza. Ten model pomoże oczyścić powietrze z zanieczyszczeń, w tym pyłu (PM 10, PM 2,5), zarazków i nieprzyjemnych zapachów.

oczyszczacz powietrza oczyszczacz powietrza oczyszczacz powietrza

 Filtry

Urządzenie jest wyposażone w filtr wstępny oczyszczający z cząstek kurzu i pyłu, filtr z węglem aktywnym usuwający zapachy oraz filtr HEPA H13 (skuteczność w oczyszczaniu powietrza na poziomie 99,97 proc.). Producent podaje, że te filtry są w stanie wyłapać nawet cząsteczki o średnicy 0,3 mikrona. Dodatkowo, KC-F32EUW wyposażony jest w filtr nawilżający.

oczyszczacz powietrza

Plasmacluster

Czym jest ta tajemniczo brzmiąca technologia? To w pełni bezpieczny patent firmy Sharp polegający na rozpraszaniu jonów w pomieszczeniu, dzięki czemu oczyszczeniu ulega cała przestrzeń, także ta w trudno dostępnych zakamarkach, czy za meblami. Dodatkowo, metoda ta pozwala na pozbycie się z powietrza bakterii, wirusów i zarodników pleśni, co jest szczególnie pożądane, gdy masz w domu alergika.

Zalety KC-F32EUW

Zdecydowaną zaletą tego modelu jest łatwość w obsłudze i intuicyjne menu. Urządzenie wyposażone jest w czujniki, które stale monitorują jakość powietrza w pomieszczeniu i na podstawie ich wskazań dostosowuje intensywność pracy do panujących warunków. Jednak istnieje także możliwość samodzielnego ustawienia żądanego czasu pracy – do wyboru są 3 tryby, z których najintensywniejszy przetwarza 180 m3 powietrza na godzinę. oczyszczacz powietrza

Parametry takie jak temperatura, wilgotność czy stopień zanieczyszczenia można obserwować na ekranie (oznaczenie poziomu zanieczyszczenia za pomocą trzech kolorów).

Bardzo wygodną funkcją jest timer, dzięki któremu możesz ustawić czas pracy, po którym oczyszczacz automatycznie się wyłączy. No i jest bardzo ciche (zaledwie 21 dB), co może być szczególnie istotne z punktu widzenia rodziców.

Bardzo fajną funkcją jest Ion Shower, czyli przygotowanie pomieszczenia do snu.

Jeżeli szukasz oczyszczacza, który nie będzie stale stał w jednym miejscu, na przykład dlatego, że Twoje dziecko w ciągu dnia bawi się w innym pokoju niż ten, w którym śpi, KC F32EUW możesz dość łatwo przenieść do innego pomieszczenia, bo jest stosunkowo lekki (waży nieco ponad 7 kg). Model ten nie ma wprawdzie kółeczek, które ułatwiają przestawianie oczyszczacza, ale ma za to boczne ergonomiczne „uchwyty”.

Pamiętaj tylko, że jest to sprzęt przeznaczony do małych pomieszczeń – według wytycznych producenta, oczyszczacz powinien bez problemu poradzić sobie z pomieszczeniami o powierzchni do 21 m2. Gdy tych metrów jest więcej, jego efektywność może być mniejsza.

Do nieco tylko większych przestrzeni (wg producenta do powierzchni nieprzekraczających 28 m2) świetnie nadaje się także model KC G40EUW, który został wzbogacony, między innymi, o czujnik pyłów PM 2.5, funkcję Plasmacluster spot (umożliwia miejscowe usuwanie zapachów oraz bakterii z tkanin), czy czarny wyświetlacz pokazujący bieżącą wilgotność powietrza, temperaturę oraz zużycie energii.

Jeśli potrzebujesz oczyścić większy metraż to zwróć uwagę na model KC G60EUW, który oczyści powietrze na powierzchni ok. 50m2. Możesz zdecydować się na jeden oczyszczacz dla większej powierzchni (zwykle droższy) lub dwa dla mniejszej powierzchni (zwykle tańszy) i zarządzać oczyszczaczami w swoim domu na wiele sposobów.

Czy to droga „zabawa”?

Wszystko zależy ja na to spojrzeć. Oczywiście, trzeba się pogodzić z jednorazowym wydatkiem, ale to tak naprawdę inwestycja w zdrowie. Jeśli chodzi o inteligentne oczyszczacze Sharp, przedział cenowy to 1399 zł –3299 zł. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i tego czy zależy Ci na dużej liczbie dodatkowych (nie zawsze niezbędnych) funkcji.

A co ze zużyciem energii, zapytasz. Dobra wiadomość jest tak, że jest ono naprawdę niewielkie, więc nie narazi Cię na duże koszty dodatkowe.

Jedyne co musisz jeszcze wziąć pod uwagę to filtry, które trzeba co jakiś czas wymienić. Dla modelu KC-F32EUW producent podaje, że żywotność filtra węgla aktywnego wynosi do 2 lat, podobnie jak filtra HEPA 13. Filtr nawilżacza powinien wystarczyć na 5 lat. Sprawa wygląda lepiej w wyższych modelach (KC G40EUW i KC G60EUW). Tu, zarówno filtry węgla aktywnego, jak i HEPA H13, mają starczyć nawet do 10 lat.

Producent producentem, jednak biorąc pod uwagę nasze polskie warunki warto jest wymieniać filtry trochę częściej. W przypadku KC-F32EUW nawet raz do roku.

Nie wiem jak Ty, ale zespół MAMApożycza.pl wychodzi z założenia, że w zdrowie warto inwestować, zatem taki wydatek, zwłaszcza rozłożony w czasie, nie wydaje się już taki straszny. W zakupionym oczyszczaczu znajdziesz wszystkie niezbędne filtry, które dokupujesz i wymieniasz dopiero w kolejnych latach użytkowania.

Skąd o tym wszystkim wiemy? Od przesympatycznych właścicieli sklepu GoodAIR, który, co dla nas niezwykle ważne, jest autoryzowanym dystrybutorem marki Sharp. Dlaczego to takie istotne? Powodów jest kilka.

oczyszczacz powietrza GoodAIR

 

Po pierwsze, kupując u autoryzowanego dystrybutora masz pewność, że uzyskasz fachową pomoc i poradę, na przykład w kwestii doboru właściwego rozwiązania do konkretnego pomieszczenia. GoodAIR jest sklepem specjalistycznym, więc otrzymujesz kompleksową pomoc, także przy pierwszej instalacji, a potem możesz skorzystać z 24-miesięcnzej gwarancji door-to-door. Masz pewność, że w razie potrzeby Twoje urządzenie zostanie przyjęte do serwisu i że zostaną wykonane niezbędne naprawy gwarancyjne.

Poza tym, kupując u autoryzowanego dystrybutora masz gwarancję otrzymania instrukcji obsługi w języku polskim, co nie jest takie oczywiste, gdy kupujesz rzeczy przez Internet. A jako przysłowiową wisienkę na torcie zostawiamy fakt, że produkty oferowane przez GoodAIR są przez właścicieli testowane i użytkowane na co dzień.

oczyszczacz powietrzaNas przekonali, a Ciebie?

Kupując w sklepie GoodAIR dowolny oczyszczacz powietrza na hasło „MAMA pożycza” (hasło wpisz jako kod rabatowy) dokładasz swoją cegiełkę do przekazania nowoczesnej tablicy interaktywnej marki Sharp – znakomitej do prowadzenia multimedialnych lekcji.

Tablica trafi do jednej z warszawskich szkół podstawowych – być może do szkoły właśnie Twojego dziecka.

 

 

Dla niezdecydowanych mamy dwa oczyszczacze powietrza dedykowane do pokoju dziecięcego, które przez następne tygodnie począwszy od 20.03 można przetestować w swoim domu. Zarezerwuj i używaj do 4 dni za darmo.

Akcja przeznaczona jest dla osób mieszkających w Warszawie.

Wejdź na mamapozycza.pl i zarezerwuj dogodny dla siebie termin.

Regulamin akcji znajdziesz na naszej stronie i na Facebooku. Zapraszamy!

 

 

Zdjęcia: materiał własne GoodAIR i MAMApożycza.pl

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204