Kwiecień: Wielkanoc, Lany Poniedziałek, Dzień Zdrowia, , Dzień Czekolady, Dzień Czystych Okien, Europejski Dzień Śniadania, Dzień Ziemi, Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci

 

Kwiecień-plecień, bo przeplata – trochę zimy, trochę lata.

Tak mówi stare polskie przysłowie. Czy w tym roku to się sprawdzi? Sam początek miesiąca pasuje do opisu aż zbyt idealnie. W niektórych rejonach Święta były nawet białe…Miejmy jednak nadzieję, że teraz będzie już tylko cieplej i ładniej, a przyroda dosłownie wybuchnie pełnią życia, zieleni i innych kolorów. A co prócz zjawisk pogodowych przyniesie nam ten miesiąc? Zobacz co nas czeka w kwietniu.

 

Początek miesiąca mamy już wprawdzie za sobą, ale tych dat nie może zabraknąć w kwietniowym kalendarzu: 01.04 – Wielkanoc, 02.04 – Lany Poniedziałek. Chociaż w niektórych miejscach w Polsce we wtorek mieliśmy raczej do czynienia z sypanym poniedziałkiem lub inaczej, śniegusem dyngusem.

 

I to tyle jeśli chodzi o dni wolne czy święta. Kwiecień tych typowych już więcej nie oferuje. Ale nie znaczy to, że nie będzie się działo nic ciekawego!

 

#MAMAtestuje

Po pierwsze, jeśli uważnie śledzisz nasz fanpage na Facebooku, będziesz na bieżąco informowana o fajnych akcjach. Jak na przykład o tej, która aktualnie trwa, czyli o wielkim testowaniu oczyszczaczy powietrza marki Sharp prowadzonym wspólnie z wrocławską firmą GoodAIR. Kolejne mamy odbierają oczyszczacze w zarezerwowanych terminach i testują w najlepsze. Staramy się regularnie wrzucać zdjęcia z testów, więc zaglądaj na Facebooka. Zaglądaj też na bloga, ponieważ w związku z akcją testowania, będą się u nas pojawiały ciekawe tematy związane już nie tyle ze smogiem, co z różnego rodzaju alergiami, jak to na wiosnę. 😊

 

Only 4 Mums & Baby

Tradycyjnie, jak co miesiąc, w kwietniu także mamy dla Was spotkanie z cyklu Only 4 Mums & Baby – ciekawe spotkania przy kawie. O dokładnej dacie i miejscu kawki kwietniowej poinformujemy już niebawem – tutaj i oczywiście na Facebooku, gdzie pojawi się stosowne wydarzenie.

 

A jeżeli jesteś miłośniczką mniej typowych „świąt”, zarówno tych dotyczących ważnych aspektów naszego życia, jak i tych trochę bardziej z jajem, oto krótki przegląd kwietnia.

 

05.04.2018 – Dzień Grzeczności za Kierownicą

Już w czwartek 05 kwietnia przypada „święto” zapoczątkowane przez Francuzów. Chodzi oczywiście o to, by uświadamiać kierowców, że warto nie tylko przestrzegać zasad kodeksu drogowego, ale także zachowywać się kulturalnie za kierownicą, z poszanowaniem także tych niepisanych zasad i co najważniejsze – innych uczestników ruchu drogowego.

 

07.04.2018 – Dzień Zdrowia

Sobota 07 kwietnia to Dzień Zdrowia. Oczywiście jako mama zapewne stale masz w głowie kwestie zdrowotne swojej rodziny. Ale czy odpowiednio dbasz też o siebie? Jeśli w ferworze walki o zdrowie dzieci nie masz czasu dla siebie, może to właśnie moment być i Ty zadbała o własne zdrowie?

 

10.04.2018 – Dzień Rodzeństwa

Bracia i siostry często się nawzajem nie doceniają. Ale naprawdę fajnie jest mieć rodzeństwo i tego dnia mamy szanse pokazać swoim braciom i siostrom, lub wyjaśnić swoim dzieciom, jak wielka może być potęga braterskiej i siostrzanej miłości. Warto uczyć dzieciaki by się wspierały już od najmłodszych lat. To o wiele lepsze niż niezdrowa rywalizacja, prawda?

 

12.04.2018 – Dzień Czekolady i Dzień Czystych Okien

To jest dopiero pyszne święto! Czekolada zasługuje na swój dzień i to bez dwóch zdań. W końcu, jak mawiają, czekolada nie pyta, ona rozumie… 😊

Ale tego dnia obchodzimy także Dzień Czystych Okien, więc cóż nam pozostaje, jeśli nie ich mycie właśnie?

 

19.04.2018 – Dzień Rowerowy

To dość specyficzne „święto”, ponieważ wiąże się z historią powstania LSD w 1943 roku. My bynajmniej nie zachęcamy do eksperymentów z tego typu środkami, ale dzień rowerowy, o ile pogoda dopisze, warto spędzić na świeżym powietrzu, najlepiej na wycieczce rowerowej. A jeśli chcesz zabrać ze sobą całą rodzinę, zajrzyj do naszego serwisu i zobacz jakie fajne przyczepki i foteliki rowerowe możesz wynająć od innych mam.

 

22.04.2018 – Międzynarodowy Dzień Ziemi

Z dat, o których warto pamiętać mamy także 22 kwietnia, czyli Dzień Ziemi. Oczywiście, o naszą planetę powinniśmy dbać każdego dnia, ale nie zawsze się o tym pamięta. Potraktuj ten dzień jako moment ekologicznej refleksji i pokaż dzieciom jak możemy pomagać Matce Ziemi zamiast jej szkodzić.

 

24.04.2018 – Europejski Dzień Śniadania

We wtorek 24 kwietnia obchodzimy Europejski Dzień Śniadania. Czy dla Ciebie śniadanie to najważniejszy posiłek dnia? Zjadasz je w spokoju i z uwagą, czy w pośpiechu przekąszasz byle co? A może w ogóle omijasz ten posiłek? Pamiętaj, że śniadanie to pozytywna dawka energii na cały, nawet najbardziej aktywny dzień. Warto mieć to na uwadze i regularnie jeść zdrowe śniadanka.

 

30.04.2018 – Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci

Kiedyś uważano, że klaps jest skutecznym narzędziem wychowawczym. Ba, nawet porządne lanie pasem czasem nie zaszkodzi. Te czasy na szczęście już minęły. Jesteśmy coraz bardziej świadomi w kwestiach przemocy wobec dzieci. Nie pozwólmy by działa im się krzywda!

 

 

A na koniec, tradycyjnie, prezent w postaci kalendarza do druku. Oczywiście, całkowicie za darmo!

kalendarz na kwiecień

pdf

 

Miłego kwietnia!

 

 

Zdjęcie: FotoDoKwadratu.pl