Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/:/home/klient.dhosting.pl/ideaware/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 95

Warning: include(/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 95

Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/:/home/klient.dhosting.pl/ideaware/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 95

Warning: include(/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 95

Warning: include(): Failed opening '/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php/7.2/7.2.34-dh28/lib/php') in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 95

Warning: include_once(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/:/home/klient.dhosting.pl/ideaware/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom) in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 118

Warning: include_once(/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 118

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/clients/client7/web163/web/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php/7.2/7.2.34-dh28/lib/php') in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 118
Wiosna, alergia i oczyszczacz powietrza - Blog MAMApozycza

Pogoda dosłownie oszalała. W pewnych rejonach kraju z zimowej aury przeskoczyliśmy od razu do czegoś, co bardziej przypomina wczesne lato niż typową polską wiosnę. Słońce grzeje, ptaki śpiewają, a rośliny budzą się do życia produkując… alergeny. ? Tak, dziś będzie o alergiach rozmaitych, które wiosenną porą zaczynają dręczyć Twoje dzieci, a często i Ciebie. Sprawdź, co i kiedy może uprzykrzyć Wam życie, oraz czy jest jakiś sposób, by sobie z tym poradzić. No i jak się mają do siebie alergia i oczyszczacz powietrza.

 

Ledwo wyszliście z zimowych chorób, a Twoje dziecko znowu kicha, ma katar, czasem kaszle i skarży się na pieczenie oczu? To mogą być właśnie objawy uczulenia na pyłki drzew, których w powietrzu jest teraz coraz więcej.

 

Właściwa diagnoza: alergia czy jednak infekcja?

 

Okazuje się, że wcale nie jest to takie oczywiste. Większość osób bez wahania powie pewnie, że jeśli dziecko ma podwyższoną temperaturę, nie mamy wcale do czynienia z alergią, a jednak z jakąś infekcją. Jednak to nie zawsze prawda, a objawy alergii nie koniecznie bywają typowe.

Zdarzają się maluchy, u których temperatura przy ataku uczulenia przekracza 37,5 st. C. Najbardziej podstawowe objawy alergii na pyłki to:

  • wodnisty katar,
  • kichanie,
  • kaszel,
  • pieczenie, a nawet łzawienie oczu,
  • ból gardła.

Najbardziej chyba charakterystyczne jest jednak to, że ataki są nagłe, najczęściej pojawiają się na świeżym powietrzu i stopniowo słabną po powrocie do domu, choć nie zawsze.

 

Alergia krzyżowa

 

Jednak żeby nie było tak prosto, alergeny bywają bardziej podstępne. Dziecko może nagle dostać wysypki na twarzy lub innych częściach ciała, a to najczęściej kojarzone jest z alergią pokarmową. Wcale nią jednak być nie musi. Przykładowo, nawet zjedzenie pozornie niegroźnego jabłka może spowodować swędzące wypryski, jeśli maluch skonsumował je narażony na wdychanie pyłków brzozy. Tak właśnie działają alergeny krzyżowe – ich białka przypominają pod względem budowy niektóre alergeny pokarmowe i nasz układ immunologiczny szaleje wytwarzając przeciwciała IgE, które mylą alergeny…

Najczęściej, mamy do czynienia z takimi połączeniami krzyżowymi:

  • brzoza – jabłko – marchew,
  • bylica – arbuz – seler,
  • trawy i zboża – słonecznik – gruszka – śliwka – pomidor.

 

Objawy mogą dawać też gatunki roślin ze sobą niespokrewnione, np. buk – brzoza – leszczyna – grab.

Ale alergeny krzyżowe to nie tylko te związane z pylącymi roślinami. Krzyżowe reakcje dawać może też np. lateks –  banan – kiwi, czy roztocza kurzu domowego – owoce morza, albo wieprzowina – sierść kota. Kombinacji jest całkiem sporo. A do typowych objawów alergii można dodać jeszcze problemy ze strony układu pokarmowego, jak bóle brzucha, biegunki, wymioty czy nudności.

 

Jeśli masz podejrzenie, że Twoje dziecko (a może i Ciebie) coś uczula, udaj się do lekarza, najlepiej alergologa, by uniknąć niepotrzebnego leczenia infekcji, której nie ma.

 

Alergia i co dalej?

 

Jeżeli już wiesz, że Twoja pociecha cierpi z powodu alergii zastanawiasz się pewnie czy możesz coś zrobić, by ułatwić dziecku ten trudny czas pylenia. Zatkany nos, ciągłe kichanie i inne objawy to przecież nic miłego i mogą bardzo uprzykrzyć życie, nawet dorosłym. Dziecko może być rozdrażnione, apatyczne, może nie mieć apetytu i tak dalej. Nic przyjemnego, prawda?

Co możesz zrobić? Najprościej byłoby powiedzieć – unikać miejsc, w których coś pyli. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Możesz jednak próbować tak układać plan dnia, by wychodzić z malcem na spacer poza porami wzmożonego pylenia (te pory to poranki i późne popołudnia, a dotyczy to szczególnie słonecznych i wietrznych dni). Możecie też cieszyć się spacerami w deszczu i zaraz po nim.

Staraj się nie zostawiać otwartych na noc okien, a po przyjściu ze spaceru zaserwuj dziecku szybki prysznic, dokładnie spłukując mu włosy i zmieniając ubranie. Najlepiej byłoby, gdybyś tak samo postąpiła ze sobą.

Naucz dziecko, że zaraz po obudzeniu powinno wyczyścić nosek wydmuchując go w chusteczkę, a potem, z Twoją pomocą przepłukać go wodą morską.

Oczywiście, może się zdarzyć, że potrzebne będą leki, na przykład steroidowe, ale o tym decyduje już lekarz.

 

Czy można pomóc dziecku i sobie jeszcze w jakiś inny sposób?

 

Tak! Choćby inwestując w oczyszczacz powietrza. Choć wiele osób myśli, że takie urządzenia przydają się jedynie w walce ze smogiem, prawda jest taka, że dobry oczyszczacz może przynieść ulgę zarówno mniejszym, jak i większym alergikom.

O to, w jaki sposób to działa i czy faktycznie jest skuteczne zapytałyśmy pana Piotra Piotrowskiego z firmy GoodAIR, która zajmuje się sprzedażą profesjonalnych oczyszczaczy powietrza marki Sharp.

MAMApożycza: Panie Piotrze czy filtry w oferowanych przez GoodAIR oczyszczaczach faktycznie mogą pomóc w walce z alergią?

Piotr: Oczywiście, że tak. Oczyszczacze powietrza pierwotnie zostały stworzone do walki z alergenami. Jednak przy wyborze odpowiedniego sprzętu należy pamiętać, aby oczyszczacz powietrza posiadał filtr HEPA, najlepiej klasy H13, który świetnie radzi sobie z pyłkami kwiatów, drzew oraz krzewów. Ten rodzaj filtra eliminuje nawet do 99,97% alergenów, cząstek kurzu, drobnoustrojów oraz roztoczy w pomieszczeniach. Oczyszczacz powietrza nie eliminuje źródła problemu, ale łagodzi objawy alergii (nieraz całkowicie).  W sezonie alergicznym pozwala na normalne funkcjonowanie w domu, bez kataru oraz zaczerwienionych oczu zarówno dorosłym jaki i naszym pociechom.

Dodatkowym wsparciem w walce z alergią jest neutralizująca alergeny technologia Plasmacluster, w którą wyposażone są wszystkie oczyszczacze powietrza marki Sharp. Urządzenie uwalnia zarówno dodatnie jak i ujemne jony, które dezaktywują najmniejsze alergeny stając się nieszkodliwymi. Inspiracją tej technologii jest burza, zjawisko naturalnie występujące w przyrodzie, która poprzez wyładowania elektryczne zaprowadza harmonie między jonami dodatnimi i ujemnymi, a w efekcie oczyszcza powietrze.  Nie bez kozery najlepiej spaceruje się alergikom właśnie po burzy.

 MAMApożycza: Czy takie urządzenie wyłapie jedynie pyłki roślin, czy rozprawi się także z sierścią zwierząt i roztoczami kurzu?

Piotr: Nie tylko, najlepsze oczyszczacze podchodzą do tematu kompleksowo, oczyszczając powietrze z różnego rodzaju i wielkości zanieczyszczeń, dlatego oprócz alergenów roślinnych wyłapują także sierść zwierząt, roztocza, kurz wirusy czy bakterie.  Urządzenie powinno posiadać kilka etapów filtracji, w pierwszej kolejności poprzez filtr wstępny powinno zatrzymywać największe zanieczyszczenia w tym kurz i sierść zwierzęcą. W kolejnym etapie w filtrze zawierającym węgiel aktywny eliminowane są lotne związki organiczne, które także bywają źródłem alergii. W trzecim etapie poprzez wspomniany już filtr Hepa H13 wyłapywane są cząstki większe niż 0,3 mikrona, czyli 10 tysięcy razy mniejsze od główki od zapałki. Końcowym etapem jest technologia Plasmacluster neutralizująca najmniejsze cząsteczki znajdujące się w naszych domach. Wszystkie te funkcje posiada większość oczyszczaczy marki Sharp, co czyni je najpopularniejszymi na rynku.

MAMApożycza: Czy przy włączonym oczyszczaczu w pokoju dziecka może być otwarte okno?

Piotr: Podczas silnych reakcji alergicznych nie zaleca się ciągłe wietrzenie pomieszczeń, ponieważ ilość wpadającego powietrze z alergenami będzie przewyższała wydajność urządzenia. Sugeruje krótkie, intensywne wietrzenie (5-10 minut). Zapewni to odpowiednią dawkę tlenu. Po wietrzeniu można włączyć urządzenie na najwyższe obroty na 20 minut, aby uwolnić pokój od alergenów. Później urządzenie może pracować w trybie automatycznym.

 

Dziękujemy, a Ciebie, jeśli masz dodatkowe pytania na temat oczyszczaczy powietrza zapraszamy do kontaktu z nami lub z firmą GoodAIR.

Przypominamy także, że cały czas trwa nasza akcja #MAMAtestuje, w której zgłoszone osoby mogą za darmo testować oczyszczacz powietrza Sharp KC F32EUW, zerknij jakie opinie wystawiają inne mamy (widoczne w serwisie po zalogowaniu). Zaglądaj na nasz fanpage na Facebooku, gdzie regularnie informujemy o postępach akcji.

Co więcej, Zespół MAMApożycza.pl nie tylko zna ten konkretny model oczyszczacza, ale posiada i stale użytkuje. ? Tym bardziej zachęcamy do zakupów w sklepie GoodAIR

 

A na koniec, bonus. Specjalnie dla Ciebie – kalendarz alergika, czyli co i kiedy pyli w naszym kraju.

alergia i oczyszczacz powietrza

 

 

 

Zdjęcie: unsplash.com

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/ideaware/blog.mamapozycza.pl/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204